Kategoriler
Blog

Sergen İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Sergen ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Sergen isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Sergen İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Sergen ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Sergen ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Sergen isminin anlamını, analizini ve Sergen ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Sergen İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Sergen ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Sergen isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Sergen ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

erkek ismi, bebek resmi, kuranda geçiyor mu, kuranda geçen isimler

Sergen İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sergen isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Sergen isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Raf.
  2. Vitrin.
  3. Tepelerdeki düzlük yerler.
  4. Yorgun, perişan.

Sergen İsmi Caiz Mi?

Sergen ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Sergen İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Sergen isminin ebced değeri nedir?

  • Sergen isminin ebced değeri: 330
  • Sergen isminin Arapça yazılışı: سركن
  • Sergen isminin Esmâ’sı: Musavvir

Sergen isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Sergen isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog