Kategoriler
Blog

Sevcan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Sevcan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Sevcan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Sevcan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sevcan İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Sevcan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sevcan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sevcan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sevcan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Sevcan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sevcan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Sevcan ismi Arapça kökenli değil, Türkçe ve Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sevcan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sevcan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sevcan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gönülden seven, candan seven.
  2. “Gönülden sev” anlamında kullanılan bir ad.

Sevcan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sevcan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sevcan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sevcan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog