Kategoriler
Blog

Sevde İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Sevde ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Sevde ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Sevde ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sevde İsmi Kuran’da Var Mı?

Sevde ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sevde isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sevde ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sevde İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Sevde isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sevde isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Sevde ismi Arapça kökenli bir isim olmasına karşın Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sevde İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sevde isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sevde isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Siyahlık, esmerlik.
  2. Esmer güzeli.

Sevde isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sevde isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sevde isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sevde isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog