Kategoriler
Blog

Sevgi İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Sevgi ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Sevgi isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Sevgi İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Sevgi ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Sevgi ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Sevgi isminin anlamını, analizini ve Sevgi ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Sevgi İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Sevgi ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Sevgi isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Sevgi ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Sevgi İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sevgi isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Sevgi isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Bir şeye veya bir kimseye karşı duyulan sevme duygusu.

Sevgi İsmi Caiz Mi?

Sevgi ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Sevgi İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Sevgi isminin ebced değeri nedir?

  • Sevgi isminin ebced değeri: 96
  • Sevgi isminin Arapça yazılışı: سَوكى
  • Sevgi isminin Esmâ’sı: el-Azîz

Sevgi isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Sevgi isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog