Kategoriler
Blog

Sevil İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Sevil ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Sevil ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Sevil ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sevil İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Sevil ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sevil isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sevil ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sevil İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Sevil isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sevil isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Sevil ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Sevil İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sevil isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sevil isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Çok sevilen ve beğenilen kimse.
  2. “Her zaman sevilen, beğenilen biri ol” anlamında kullanılan bir ad.

Sevil isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sevil isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sevil isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sevil isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog