Sevilay İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Sevilay İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Sevilay ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sevilay isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sevilay ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sevilay İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Sevilay isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sevilay isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Sevilay ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Sevilay İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sevilay isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sevilay isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Sevilen güzel.
  2. Ay gibi parlak ve çok sevilen.

Sevilay isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sevilay isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sevilay isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sevilay isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here