Sevim İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Sevim İsmi Kuran’da Var Mı?

Sevim ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sevim isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sevim ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sevim İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Sevim isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sevim isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Sevim ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sevim İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sevim isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sevim isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Sevgi.
  2. Bir kimsede bulunan ve o kimseyi başkalarına sevdiren özellik.

Sevim isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sevim isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sevim isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sevim isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here