Kategoriler
Blog

Sezin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Sezin ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı. Sezin isminin Arapça yazılışı, esması gibi önemli bilgileri de veriyoruz.

Sezin İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Sezin ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Sezin ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Sezin isminin anlamını, analizini ve Sezin ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Sezin İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Sezin ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Sezin isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Sezin ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

erkek ismi, kız ismi, bebek resmi, kuranda geçiyor mu, kuranda geçen isimler

Sezin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sezin isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Sezin isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Sezme, duyma, anlama.

Sezin İsmi Caiz Mi?

Sezin ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Sezin İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Sezin isminin ebced değeri nedir?

  • Sezin isminin ebced değeri: 127
  • Sezin isminin Arapça yazılışı: سزین
  • Sezin isminin Esmâ’sı: el-Latif

Sezin isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Sezin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog