Kategoriler
Blog

Sibel İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Sibel ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Sibel ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Sibel ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sibel İsmi Kuran’da Var Mı?

Sibel ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sibel isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sibel ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sibel İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Sibel isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sibel isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Sibel ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sibel İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sibel isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sibel isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Buğday başağı.
  2. Henüz yere düşmemiş yağmur damlası.
  3. Eski Türklerdeki bir tanrıça.

Sibel isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sibel isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sibel isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sibel isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Sibel İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için bir yanıt

madem emin degilsiniz kuran-i Kerim’de geçmediğine, neden gecenin bir yarisi sevgilimi üzüyorsunuz….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog