Kategoriler
Blog

Sidelya İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Sidelya ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Sidelya ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Sidelya ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sidelya İsmi Kuran’da Var Mı?

Sidelya ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sidelya isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sidelya ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sidelya İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Sidelya isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sidelya isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Sidelya ismi Arapça kökenli değil, Latince kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sidelya İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sidelya isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sidelya isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yıldız çiçeği.
  2. NOT: Sidelya ismi internet ortamında cennet açan çiçek anlamında geçmektedir ancak bu bilgi kesinlikle yanlıştır. Ne Kuran’da nede hadislerde böyle bir bilgi yoktur. Tamamen uydurmadır.

Sidelya isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sidelya isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sidelya isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sidelya isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog