Kategoriler
Blog

Simla İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Simla ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Simla ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Simla ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Simla İsmi Kuran’da Var Mı?

Simla ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Simla isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Simla ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Simla İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Simla isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Simla isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Simla ismi Arapça kökenli değil, Hintçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Simla İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Simla isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Simla isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Simla, karlarla kaplı anlamına gelir. Hindistan’daki şehrin adının Simla olması da buradan gelmektedir. Zira Hindistan’ın kuzeyinde Himalayalar’daki bu şehir çok serin, kış aylarında karlarla kaplıdır.

Simla isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Simla isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Simla isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Simla isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog