Sinem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

1

Sinem İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Sinem ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Sinem isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Sinem İsminin Anlamı ve Analizi

Sinem isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Sinem isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Sinem ismi, Farsça ve Türkçe kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sinem İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Sinem ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Sinem isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. “Gönlüm, yüreğim, çok sevdiğim” anlamında kullanılan bir ad.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Sinem isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Sinem isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

  1. Sine iman tahtası demektir. yani günahla sevabın yazıldığı yerdir. Sinem isminin kökü Sine olmakla birlikte M harfi aidiyet kazandırmaktadır. Sinemde yara.. Vur Sine-M-e öldür beni gibi. Yani Sinem ismi isim olarak Kuranda geçmez ancak çok önemli bir anlamı taşıdığı gibi bedende de manevi boyutta çok önemli bir alanın adıdır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here