Songül İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Songül İsmi Kuran’da Var Mı?

Songül ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Songül isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Songül ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Songül İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Songül isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Songül isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Songül ismi Arapça kökenli değil, Türkçe ve Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Songül İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Songül isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Songül isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Son doğan kız çocuk.

Songül isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Songül isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Songül isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Songül isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here