Suat İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Suat İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Suat ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Suat isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Suat ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Suat İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Suat isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Suat isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Suat ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde  Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Suat İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Suat isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Suat isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Mutlu.

Suat isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Suat isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Suat isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Suat isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here