Kategoriler
Blog

Suat İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Suat ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Suat ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Suat ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Suat İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Suat ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Suat isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Suat ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Suat İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Suat isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Suat isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Suat ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde  Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Suat İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Suat isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Suat isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Mutlu.

Suat isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Suat isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Suat isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Suat isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog