Kategoriler
Blog

Suğra İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Suğra ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Suğra ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Suğra ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Suğra İsmi Kuran’da Var Mı?

Suğra ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Suğra isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Suğra ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Suğra İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Suğra isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Suğra isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Suğra ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Suğra İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Suğra isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Suğra isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Daha, pek, en küçük.

Suğra isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Suğra isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Suğra isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Suğra isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog