Ana Sayfa Blog Suğra İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Suğra İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Suğra İsmi Kuran’da Var Mı?

Suğra ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Suğra isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Suğra ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Suğra İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Suğra isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Suğra isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Suğra ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Suğra İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Suğra isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Suğra isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Daha, pek, en küçük.

Suğra isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Suğra isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Suğra isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Suğra isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version