Süha İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Süha İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Süha ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Süha ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Süha isminin anlamını, analizini ve Süha ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Süha İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Süha ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Süha isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Süha ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Süha İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Süha isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Süha isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Büyükayı yıldız kümesinden en küçük yıldız.

Süha isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Süha isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here