Süheyla İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Süheyla İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Süheyla ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Süheyla isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Süheyla ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Süheyla İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Süheyla isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Süheyla isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Süheyla ismi Arapça kökenli bir isim olmasına karşın Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Süheyla İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Süheyla isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Süheyla isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yumuşak, iyi huylu kadın.

Süheyla isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Süheyla isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Süheyla isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Süheyla isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here