Kategoriler
Blog

Sümeyra İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Sümeyra ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Sümeyra ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Sümeyra ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sümeyra İsmi Kuran’da Var Mı?

Sümeyra ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Sümeyra isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Sümeyra ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Sümeyra İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Sümeyra isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

 Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Sümeyra isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Sümeyra ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sümeyra İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Sümeyra isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Sümeyra isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Meyve çağlası.
  2. Kıvrılmış yaprak.

Sümeyra isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Sümeyra isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Sümeyra isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Sümeyra isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog