Kategoriler
Blog

Süveyda İsmi Kuran’da Geçiyor Mu? Ebced Değeri, Dini Anlamı

Süveyda ismi Kuran’da geçiyor mu diye baktık. Kuran’da varsa hangi ayetlerde geçer ve dini anlamı nedir öğreneceğiz. Ayrıca ismin ebced değeri de hesaplandı.

Süveyda İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Süveyda ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Süveyda ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Süveyda isminin anlamını, analizini ve Süveyda ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Süveyda İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Süveyda ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye bakalım.

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Süveyda isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Süveyda ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Süveyda İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Süveyda isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Süveyda isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Kalbin ortasında var olduğuna inanılan siyah benek.

Süveyda İsmi Caiz Mi?

Süveyda ismi hem isim bakımından hem de içerdiği anlamlar bakımında hiçbir sakınca içermemektedir. Dolayısı ile bu ismi yeni doğan bebeklere vermenin yada bu ismi taşımanın hiçbir sakıncası yoktur.

Süveyda İsminin Ebced Değeri

Arap alfabesinin eski sıralanışına göre her bir harfin karşılık geldiği rakamlar toplamı, o ismin ebced değerini verir. Bir ismin ebced değeri ise o isme ait gizli şifrelerin ve gizemlerin anahtarı olarak değerlendirilir. Gelecekte vuku bulacak olaylar bu ebced değeri ile ilişkilendirilir.

Peki Süveyda isminin ebced değeri nedir?

  • Süveyda isminin ebced değeri: 81
  • Süveyda isminin Arapça yazılışı: سويدا
  • Süveyda isminin Esmâ’sı: el-Hasîb

Süveyda isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Süveyda isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog