Suzan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Suzan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Suzan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Suzan İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Suzan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Suzan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Suzan isminin anlamını, analizini ve Suzan ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Suzan İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Suzan ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Suzan isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Suzan ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Suzan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Suzan isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Suzan isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Yakan, yakıcı.
  2. Ateşli, coşkulu.

Suzan isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Suzan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here