Tahir İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Tahir ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Tahir ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Tahir ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Tahir İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Tahir ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Tahir isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Tahir ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Tahir İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Tahir isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Tahir isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Tahir ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Tahir İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Tahir isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Tahir isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Temiz, pak.

Tahir isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Tahir isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Tahir isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Tahir isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here