Tahsin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Tahsin İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Tahsin ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Tahsin isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Tahsin ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Tahsin İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Tahsin isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Tahsin isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Tahsin ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Tahsin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Tahsin isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Tahsin isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Beğenme, alkışlama.
  2. Güzelleştirme.

Tahsin isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Tahsin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Tahsin isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Tahsin isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here