Talya İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Talya İsmi Kuran’da Var Mı?

Talya ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Talya isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Talya ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Talya İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Talya isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

 Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Talya isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Talya ismi Arapça kökenli bir isim olmadığı için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Talya İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Talya isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Talya isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Doğanın uyanışı, baharın müjdesi.
  2. Mitolojide doğanın ve hayvanların koruyucusu bir tanrıça.
  3. Mitolojide deniz tanrıçası (Antalya’ya adını veren tanrıça)

Talya isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Talya isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Talya isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Talya isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here