Tamer İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Tamer İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Tamer ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Tamer isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Tamer ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Tamer İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Tamer isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Tamer isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Tamer ismi hem Arapça kökenli hemde Türkçe kökenli bir isimdir ve Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Tamer İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Tamer isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Tamer isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Nitelikli, saygın kişi.Tümüyle nitelikli kişi.

Tamer isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Tamer isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Tamer isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Tamer isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here