Taylan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Taylan İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Taylan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Taylan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Taylan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Taylan İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Taylan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Taylan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Taylan ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Taylan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Taylan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Taylan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. İnce, kibar, güzel, uzun ve düzgün boylu.
  2. Çok yağmur yağmasına karşın işlenebilir durumdaki toprak.

Taylan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Taylan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Taylan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Taylan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here