Tolga İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

1

Tolga İsmi Kuran’da Var Mı?

Tolga ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Tolga isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Tolga ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Tolga İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Tolga isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Tolga isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Tolga ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Tolga İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Tolga isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Tolga isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Savaşçıların başlarına giydikleri demir başlık.Miğfer.

Tolga  isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Tolga isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Tolga  isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Tolga isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here