Kategoriler
Blog Kuran'da Geçen İsimler

Tuana İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Tuana ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu, Tuana isminin dini anlamı nedir gibi sorulara cevap veriyoruz. Tuana ismi Kuran’da geçiyorsa hangi sure ve ayetlerde geçtiğine bakalım.

Kur’an-ı Kerim’de Tuana İsmi

Tuana isminin Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmediğine göz atmadan önce Tuana isminin anlamına ve detaylı analizine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Ayrıca bkz: Tuana İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi Tuana isimi Kuran’da var mı yok mu bakalım;

Tuana ismi yaptığımız araştırmalar neticesinde Kuran’da geçmediği görülmüştür. Zaten Tuana ismi Arapça kökenli bir isim değildir. Farklı kökenlerde farklı anlamlara gelmektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

bebek 4

Tuana İsminin Dini Anlamı

Tuana ismine baktığımız zaman dini açıdan bir anlam içermediğini görmekteyiz. Tuana isminin anlamları aşağıdaki gibidir;

  1. Ay ışığı (İngilizce kaynaklarda).
  2. Güçlü kadın.
  3. Aborjin dilinde mızrak anlamına gelir.

Tuana isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız bize hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz.

NOT: Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Sponsorlu Bağlantılar

“Tuana İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için 21 yanıt

benim adımda tuana bende bu zamana kadar ismimin anlamını Cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası olarak biliyordum fakat ay ışığı diye geçiyormuş sakın buna inanmayın çünkü KURAN da geçtiğini kendi gözlerimle gördüm aynı zamanda ben KURAN ı iyi bilen bir hocaya sordum evet geçiyor dedi kesinlikle böyle sitelere inanmayın hepsi yalan ve uydurma….

Merhaba benim adımda tuana ve bende kuranda geçtiğini gördüm bu arada ben ismimi cennete düşen ilk yağmur damlası olarak biliyodum böyle bir anlamı olduğunuda öğrendim.

Tuana isminin anlamı cennete düşen ilk yağmur damlası ay ışığı filan olamaz ne zamandan beri herkes cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası olarak biliyor şimdi mi ay ışığı oldu çok saçma kusura bakma admin

Tuana Kuran’da hangi ayette geçiyor bize söyleyebilir misiniz? Yada Tuana’nın bu anlama geldiğini söyleyen herhangi bir hadis var mı? Birilerinin internette uydurduğu anlamlar zamanla insanlar tarafından benimsendiği için doğruluk kazanmaz.

Yanlız Tuana ismini ben hep cennete düşen ilk yağmur damlası olarak biliyodum ve böylede bence zaten kendi ismim olduğu için bende bilmiyorum ayrıca kurandada geçmekte yani yanlış anlama ama bence yalan değil

Lütfen tüvana ve Tuana ismini karıştırmayın ikisi aynı anlama gelmiyor tüvana farsça bir isim ve anlamı ay ışığı Tuana ise arapça sözcük ve anlamı cennet bahçesine düşen ilk yağmur damlası tüvana nın türkçedeki adı tuvana onun da anlamı ay ışığı güçlü kuvvetli tüvana ve tuvana kuranda geçmiyor ama Tuana geçiyor zaten biraz düşünceniz olsa Tuana nın bir anlamına bakarsınız cennet ve yağmur geçiyor

Ya kime inanacağımı şaşırdım birisi geçiyo diyo birisi geçmiyo diyor allah aşkına söyleyin şunun doğrusunu benim de bir kardeşim olucak çok yakında Tuana ismini çok beğendik anlamını da ama bu ay ışığı ve kuranda geçmemesi bizi şaşırttı doğruyu söylersen admin sevimirim

Benim kızımın adı da tuana ben de koyacağım da çok araştırdım ve cennete düşen ilk yağmur damlası olarak buldum. Çoğu kişi de internette de böyle geçiyor. Bence tuana ismi kuran da geçiyor.

Arkadaşlar tuana ismi turkce olmadığı için başka dillerde farklı anlamları var bu yüzden ay Işığı felan diğer dillerdeki anlamlari

Tuana ismi ne Kur’an’da ne de hadislerde geçmemektedir. Hem cennete yağmur yağdığına dair de hiç bir ayet ve hadis yoktur. Aynı zamanda CEYLİN diye bir isim var, manası “cennet kapısı” imiş. Bu da yalan. Çünkü cennetin 8 kapısı var ve hiçbirisinin adı Ceylin değildir. BUĞLEM diye bir isim var. Hiç bir zaman ne arapça da ne de Farça da böyle bir kelime yoktur. Manası da “cenneti müjdeleyen melek” değildir. Bu da uydurmadır. İnternet ortamında bir çok isim var ki, manasına ile birlikte uydurmadır. O kadar güzel islami isimlerler varken, manasını gerçek kaynağından bilmediğiniz isimleri, kulağımıza hoş gelse de çocuklarınıza koymayınız.

Kuran’da geçen her kelimenin manası iyi olacak diye birşey yok. “Aman bu isim Kuran’da var koyalım” olmaz çok yanlış. Kezban da geçer Kuran’da manası yalancı demektir. Alın koyun o Zaman. Nitekim bir sürü Kezban ismi var.

Ben BUNA INANMIYORUM ANNEME BEN SENELERCE ANNE ISIMIM KURANDA GECIYPRMI DIYE SORDUM EVT GECIYO DEDI UNLU HOCALARA SORDUM ! GECIYOR DEDILER ! INANMAYIN ! HEM MANASIDA CENNETE DUSEN ILK YAGMUR TANESI VE GUCLU KADINDIR! ZATEN ANLAMDA CENNET GECIYOR SIZ NEYIN KAFASINDASINIZ!

bende öyle söylüyorum ben yaşadığım 11 senelik ömrümü ismimin cennete düşen ilk yağmur damlası olduğunu biliyorum ve hem yasir hoca yağmadığına görede hadis yok cennete yağmur yağıyor bence yağmur allahın verdiği güzel bi sudur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog