Tunay İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Tunay İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Tunay ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Tunay isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Tunay ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Tunay İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Tunay isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Tunay isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Tunay ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Tunay İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Tunay isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Tunay isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Sessiz, sakin.
  2. Gece görünen aydınlık.

Tunay isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Tunay isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Tunay isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Tunay isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here