Kategoriler
Blog

Tusem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Tusem ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Tusem ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Tusem ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Tusem İsmi Kuran’da Var Mı?

Tusem ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Tusem isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Tusem ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Tusem İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Tusem isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Tusem isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Tusem ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Tusem İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Tusem isminin dini anlamının olup olmadığına bakalım;

  1. Cennette esen ılık rüzgar. (Kesin bilgi değildir. Kaynağı bilinmiyor.)

Tusem isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Tusem isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Tusem isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Tusem isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog