Veysel İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Veysel İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Veysel ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Veysel isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Veysel İsminin Anlamı ve Analizi

Veysel isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Veysel isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen yine de Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Veysel İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Veysel isminin dini açıdan bir manası var mı göz atalım.

  1. Veysel Karanı: Peygamber Efendimiz (s.a.a)’e aşık bir sahabe ve Hadis-i şeriflerde övülerek Peygamber Efendimiz (s.a.a) tarafından Hırka-ı Şerifi hediye edilen meşhur velidir. Sıffin savaşında Hz. Ali’nin (a.s) yanında Muaviye’ye karşı savaşmış ve şehit olmuştur.

Veysel isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Aslı Üveys’tir. Kurt anlamında.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Veysel isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Veysel isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here