Kategoriler
Blog

Yade İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Yade ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Yade ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Yade ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Yade İsmi Kuran’da Var Mı?

Yade ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Yade isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Yade ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Yade İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Yade isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Yade isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Yade ismi Arapça kökenli değil, Farsça ve Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Yade İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Yade isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Yade isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Anılan.
  2. Hatırda, zihinde kalan.
  3. Hatıra.
  4. Yabancı olan.

Yade  isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Yade isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Yade  isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Yade isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog