Yaman İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Yaman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Yaman ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yaman İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Yaman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Yaman ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Yaman isminin anlamını, analizini ve Yaman ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Yaman İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Yaman ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Yaman isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Yaman ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Yaman İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Yaman isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Yaman isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Kötü, korkulan, şiddetli.
  2. Cesur, güçlü.
  3. Kurnaz, becerikli.

Yaman isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Yaman isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here