Kategoriler
Blog

Yasemin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Yasemin ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Yasemin ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Yasemin ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Yasemin İsmi Kuran’da Var Mı?

Yasemin ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Yasemin isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Yasemin ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Yasemin İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Yasemin isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Yasemin isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Yasemin ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Yasemin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Yasemin isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Yasemin isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Beyaz, kırmızı veya sarı renkli, kokulu çiçekler açan bir ağaççık.

Yasemin isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Yasemin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Yasemin isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Yasemin isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog