Kategoriler
Blog

Yaser İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Yaser ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Yaser ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Yaser ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Yaser İsmi Kuran’da Var Mı?

Yaser ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Yaser isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Yaser ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Yaser İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Yaser isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Yaser isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Yaser ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Yaser İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Yaser isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Yaser isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Bolluk, varlık, zenginlik, varsıllık.

Yaser isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Yaser isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Yaser isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Yaser isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog