Kategoriler
Blog

Yazel İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Yazel ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Yazel ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Yazel ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Yazel İsmi Kuran’da Var Mı?

Yazel ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Yazel isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Yazel ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Yazel İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Yazel isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Yazel isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Yazel ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Yazel İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Yazel isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Yazel isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yaz ve El kelimelerinden türetilmiş bir isimdir. Herhangi özel bir anlamı bulunmamaktadır.

Yazel  isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Yazel isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Yazel  isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Yazel isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog