Yeşim İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Yeşim İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Yeşim ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Yeşim isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Yeşim ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Yeşim İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Yeşim isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Yeşim isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Yeşim ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Yeşim İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Yeşim isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Yeşim isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Açık yeşil ve pembe renkli, kolay işlenen, değerli bir taş.
  2. Yeşim bitkisi ya da ağacı (Crassula), Crassulaceae familyası içinde sınıflanan bir bitki cinsidir.

Yeşim isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Yeşim isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Yeşim isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Yeşim isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here