Yüksel İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Yüksel İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Yüksel ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Yüksel ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Yüksel isminin anlamını, analizini ve Yüksel ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Yüksel İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Yüksel ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Yüksel isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Yüksel ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Yüksel İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Yüksel isminin dini anlamı var mı yok mu yada Kuran’da Yüksel ismi geçtiği ayetlerde hangi anlamlara geliyor göz atalım;

  1. “Yükseklere çık, yücel, başarı kazan, ilerle” anlamında kullanılan bir ad.

Yüksel isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Yüksel isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here