Kategoriler
Blog

Zahide İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Zahide ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Zahide ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Zahide İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Zahide ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Zahide ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Zahide isminin anlamını, analizini ve Zahide ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Zahide İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Zahide ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Zahide isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Zahide ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Zahide İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Zahide isminin dini anlamı var mı yok mu diye incelediğimizde dini anlamlar içerdiğini görmekteyiz. Bu dini anlamlar ise şöyledir;

  1. Dinin buyruklarını yerine getiren, haramdan kaçınan kimse, sofu.

Zahide isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Zahide isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog