Zeki İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Zeki İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Zeki ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Zeki ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Zeki isminin anlamını, analizini ve Zeki ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Zeki İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Zeki ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Zeki isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Zeki ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Zeki İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Zeki isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Zeki isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Anlayışlı, kavrayışlı, zekâ sahibi.

Zeki isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Zeki isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here