Kategoriler
Blog

Zeliha İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Zeliha ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Zeliha isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Zeliha isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Zeliha İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Zeliha ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Zeliha isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Zeliha İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Zeliha isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Zeliha isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Zeliha İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Zeliha isminin dini açıdan bir manası var mı yada Kuran’da geçen ayetlerde ne anlama geldiğine göz atalım.

  1. Hz. Yusuf’un (a.s) hanımı, güzelliğiyle ünlenmiştir.

Zeliha isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Su perisi.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Zeliha isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Zeliha isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog