Kategoriler
Blog

Zişan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Zişan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Zişan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Zişan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Zişan İsmi Kuran’da Var Mı?

Zişan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Zişan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Zişan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Zişan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Zişan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Zişan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Zişan ismi Arapça kökenlidir fakat yine de Kuran’da geçen isimlerden biri değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Zişan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Zişan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Zişan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Canlı.
  2. Onurlu, şerefli.
  3. Bir tür lale.

Zişan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Zişan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Zişan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Zişan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog