Erva İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Erva ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Erva isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Erva isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Erva İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler

Erva ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Erva isminin anlamını öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Erva İsminin Anlamı ve Analizi

Erva isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Erva isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Erva ismi Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Erva İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Erva ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Erva isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

Sponsorlu Bağlantılar
  1. Susuzlara su veren güzel.
  2. Çok güzel genç.
  3. Son derece cesur ve yiğit adam.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Erva isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Erva isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar
Paylaş:

Bir Yorum Yazın