Yağız İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Yağız ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu, Yağız isminin dini anlamı nedir gibi sorulara cevap veriyoruz. Yağız ismi Kuran’da geçiyorsa hangi sure ve ayetlerde geçtiğine bakalım.

Kur’an-ı Kerim’de Yağız İsmi

Yağız isminin Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmediğine göz atmadan önce Yağız isminin anlamına ve detaylı analizine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Yağız İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi Yağız isimi Kuran’da var mı yok mu bakalım;

Yağız ismi yaptığımız araştırmalar neticesinde Kuran’da geçmediği görülmüştür. Zaten Yağız ismi Arapça kökenli bir isim olmayıp Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kur’an-ı Kerim’de geçmesi söz konusu değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

erkek bebek 2

Yağız İsminin Dini Anlamı

Yağız ismine baktığımız zaman dini açıdan bir anlam içermediğini görmekteyiz. Yağız isminin anlamları aşağıdaki gibidir;

Sponsorlu Bağlantılar
  1. Esmer.
  2. Doru.
  3. Yiğit.
  4. Bakımlı hayvan.

Yağız isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız bize hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz.

NOT: Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Sponsorlu Bağlantılar
Paylaş:

4 yorum

  1. Yağız ismi Hacc Suresi 15. Ayette geçiyor.

    15. Men kane yezunnü el ley yensurahüllahü fid dünya vel ahırati felyemdüd bi sebebin iles semai sümmelyakta’ felyenzur hel yüzhibenne keydühu ma yeğıyz

    • Hacc suresi 15 ayette geçen kelime “yeğiz” kelimesidir. Yeğiz kelimesi ile Yağız ismi aynı değildir. Bu yüzden Yağız ismi Kuran’da geçmemektedir.

Bir Yorum Yazın