Kategoriler
Blog

Açelya İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Açelya ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Açelya ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Açelya ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Açelya İsmi Kuran’da Var Mı?

Açelya ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Açelya isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Açelya ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Açelya İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Açelya isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Açelya isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Açelya ismi Arapça kökenli değil, Yunanca kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Açelya İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Açelya isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Açelya isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Fundagillerden, güzel, renkli, kokusuz çiçekler açan bir bitki.

Açelya isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Açelya isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Açelya isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Açelya isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog