Kategoriler
Blog

Asena İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Asena ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Asena ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Asena ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Asena İsmi Kuran’da Var Mı?

Asena ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Asena isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Asena ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Asena İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Asena isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Asena isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Asena ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Asena İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Asena isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Asena isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Kurt.
  2. Asena veya Aşina, Türk mitolojisinde önemli bir rol oynayan efsanevi bir dişi kurtun doğurduğu on erkek çocuğun biri.Türkiye’de ise dişi kurtun adı olduğu düşünülmektedir.

Asena isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Asena isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Asena isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Asena isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Asena İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için 2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog