Bertan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Bertan İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Bertan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Bertan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Bertan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Bertan İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Bertan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Bertan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Bertan ismi Arapça kökenli değil, Türkçe ve Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Bertan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Bertan isminin dini anlamının olup olmadığına yada Kuran’da geçtiği ayetlerde hangi anlamlara geldiğine bakalım;

Bertan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Bertan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Şafak yemişi. Sabahın en erken meyvesi.

Bertan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Bertan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Bertan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Bertan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here