Cafer İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Cafer İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Cafer ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Cafer ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Cafer isminin anlamını, analizini ve Cafer ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Cafer İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Cafer ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Cafer isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Cafer ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Cafer İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Cafer isminin dini anlamı var mı yok mu diye incelediğimizde dini anlamlar içerdiğini görmekteyiz. Bu dini anlamlar ise şöyledir;

  1. Küçük akarsu.
  2. Caferî mezhebinin kurucusu.
  3. Hz. Ali’nin Mute Savaşı’nda ölen kardeşinin adı. Cafer-i Tayyar.

Cafer isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Cafer isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here