Ana Sayfa Blog Didem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Didem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

1

Didem İsmi Kuran’da Var Mı?

Didem ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Didem isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Didem ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Didem İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Didem isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Didem isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Didem ismi Arapça kökenli değil, Türkçe ve Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Didem İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Didem isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Didem isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. “Gözüm, gözüm gibi sevdiğim, sevgilim” anlamında kullanılan bir ad.

Didem isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Didem isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Didem isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Didem isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İsminin Anlamı Ne Blog
Exit mobile version