Esen İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Esen İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Esen ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Esen ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Esen isminin anlamını, analizini ve Esen ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Esen İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Esen ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Esen isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Esen ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Esen İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Esen isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Esen isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Sağlıklı, salim, rahat.

Esen isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Esen isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here